Bylinné koupele
Naši předci, kteří žili v souladu s přírodou, uměli využívat jejich darů i k léčbě nejrůznějších neduhů. Základem všech tehdejších medikamentů byly samozřejmě nejrůznější byliny a zdraví prospěšné rostliny. Ty se užívaly vnitřně, ale i zevně formou mastí nebo bylinných koupelí.
Dnes sice máme moderní koupelny a prostorné vany, ale jaksi se nám vzdálila příroda a o souladu s ní lze hovořit jen těžko. Proč tedy nespojit sílu přírody, znalosti a zvyky našich předků s výdobytky moderní doby v podobě teplé tekoucí vody a vany?
Pomocí minimálně deseti bylinných koupelí, které budete obden či dva pravidelně opakovat, se můžete zbavit nejrůznějších neduhů nebo výrazně prospět pokožce či vašemu nervovému systému.
Cítíte se vyčerpaní? Je míra stresu, který zažíváte čím dál tím méně snesitelná a trpíte nespavostí, nemůžete usnout či se naopak budíte dříve, než je třeba? Dopřejte si relaxační koupele s levandulí či směsí na dobrou noc obsahující dobromysl, meduňku a chmel.
Máte-li problémy s atopickým ekzémem, lupénkou, akné, nebo jen suchou pokožkou a svěděním, pomůže vám ovesná koupel s olejem z konopí. Trápí-li vás kromě kožních problémů i nejrůznější svalové či kloubní bolesti, uleví vám konopná lázeň. Obě mohou bez obav používat i děti.
Chcete-li svému tělu prospět a pročistit jej, zaměřte se na přírodní koupel podporující lymfatický systém. Jeho stimulací docílíte celkové očisty organismu, hubnutí a zmírnění celulitidy.
Bylinné koupele byste si měli v klidu užívat 15 – 20 minut. Následně byste své mokré tělo měli zabalit do většího ručníku či prostěradla a dalších minimálně 15 minut relaxovat pod dekou na pohovce. Účinek koupele posílíte popíjením bylinného čaje. Existuje snad na světě lepší a příjemnější způsob, jak pomoci svému tělu?